В літрі фулеренової води розчинено дві мільйонні долі грама фулерена С60. Випиваючи 50 мл такої води людина отримує понадмалу дозу вуглецю. Суперечки про дію речовини в таких кількостях ведуться давно. Довгий час вважалося, що такі «гомеопатичні» дози не можуть зробити на організм помітний вплив. Виявилось, що це не так. У Інституті біохімічної фізики ім. Н.М. Емануеля РАН під керівництвом Олени Борисівни Бурлакової з 1983 року проводяться дослідження дії понадмалих доз. Були досліджені водні розчини сотень речовин, які впливають на живий організм, і вони при зменшенні дози поводилися однаково.

Для зменшення ефекту дії ліків пігулку часто ділять на частини. Ефект дії половини пігулки, розчиненої в стакані води, буде менше ефекту від цілої пігулки. Якщо далі ділити пігулку, ефект її дії буде все менший і врешті-решт зникне. Здається, що немає жодного сенсу і далі зменшувати дозу після зникнення ефекту.

Але в дослідженнях того, в чому на перший погляд, немає жодного сенсу, відкриваються нові наукові напрями. Виявилось, що при подальшому зменшенні пігулки ефекту не буде, але далі він з'явиться і збільшиться. Дія на організм водного розчину мільйонної частини пігулки буде схожою на дію цілої пігулки. Такий ефект спостерігається лише при розчиненні у воді. Якщо розчиняти пігулку в маслі або в будь-якому іншому розчиннику подібного ефекту не буде.

Багато лікарських препаратів у звичайній дозі, крім основної лікувальної проявляють і побічну дію. Якщо ж ці лікарські препарати застосовувати у понадмалій дозі, проявлятиметься тільки лікувальний вплив. Ефект понадмалих доз дозволяє створювати ліки без побічної дії. А якщо в ліків у звичайній дозі було кілька ефектів, у понадмалій дозі залишиться тільки один. Наприклад, феназепам проявляє заспокійливий і снодійний ефект, у понадмалій дозі залишається тільки заспокійливий ефект і його можна застосовувати як денний транквілізатор. У Росії та США вже випускаються понадрозбавлені лікарські препарати.

В наш час немає загальновизнаного пояснення механізму дії понадмалих доз. Дослідження фулеренової води дозволяють краще зрозуміти роль води в живій матерії і наблизитися до розуміння закономірностей дії понадмалих доз.

Ефект понадмалих доз поширюється не лише на речовини, подібним чином впливає на організм і випромінювання. Дуже малі інтенсивності електромагнітного випромінювання можуть впливати на організм людини. Здатність фулеренової води захищати від випромінювань дозволяє істотно понизити негативні дії і великих і малих доз опромінення.

Телепередача на каналі НТВ 1 вересня 2003 р., російською