Доклінічні дослідження на моделі антисаліцилової виразки шлунка виявили противовиразкову дію води. В ході офіційних клінічних досліджень було показано, що при лікуванні хворих виразковою хворобою дванадцятипалої кишки фулеренова вода сприяла швидкому й повноцінному загоєнню виразкових дефектів, відновленню кислотоутворюючої функції шлунка, нормалізації клітинної й гуморальної ланки імунітету.

Багато випадків виразок шлунку й дванадцятипалої кишки, гастритів і дуоденітів зв'язують із інфікуванням бактерією Хелікобактер пілорі (Helicobacter pylori). Цю бактерію виявили недавно - до цього вважалося, що в соляній кислоті шлунку ніякі бактерії жити не можуть. В 2005 році першовідкривачі медичного значення Helicobacter pylori були визнані гідними Нобелівської премії по медицині. Для боротьби із цією бактерією стали використовувати комбінації декількох антибіотиків. Але, на жаль, потужні препарати справляються не у всіх випадках. Застосування фулеренової води дозволило підсилити дію антибіотиків і сприяло повній ліквідації цієї бактерії.

У ході досліджень у Російському онкологічному науковому центрі імені Н.Н. Блохіна РАМН був вивчений вплив фулеренової води на динаміку росту пухлин яєчників і передміхурової залози в мишей і пацюків. Був виявлений противопухлинний ефект дії води. Вживання фулеренової води приводило до гальмування росту пухлини на 30-70%. При цьому спостерігалося 1,5-2 кратне збільшення строків життя. Причому, у тварин, які пили фулеренову воду, гальмування росту пухлин було вище в порівнянні із тваринами, яким уводили фулеренову воду у вигляді ін'єкцій.

Навесні 2002 року за результатами цих досліджень в «Комсомольській правді» вийшла стаття Ярослава Голованова «Наші вчені знайшли ліки від раку!». Зичайно ж, фулеренова вода не є ліками від раку, але виявлений противопухлинний ефект її дії дозволяє знизити ймовірність виникнення злоякісної пухлини в здорових людей. Крім того, лікарі-онкологи зможуть використати противопухлинні, радіопротекторні й гепатопротекторні властивості фулеренової води при лікуванні хворих, які проходять радіо та хіміотерапію.

Антиатерогенні властивості фулеренової води вивчалися на моделі експериментального атеросклерозу в Інституті терапії імені Л.Т. Малої АМНУ. Додавши в раціон харчування великі дози холестерину, у піддослідних тварин викликали експериментальну патологію з характерним набором атеросклеротичних уражень печінки, нирок, селезінки й судин серця (великі холестеринові бляшки по всій аорті). Далі, не змінюючи раціону харчування, вводили внутрішньовенно фулеренову воду за схемою: 1 ін'єкція в 2 тижні. Усього було зроблено 4 ін'єкції протягом 2-х місяців. У результаті були практично повністю очищені від холестеринових бляшок судини серця й ліквідовані атеросклеротичні ураження в печінці, нирках і селезінці. При цьому тваринам продовжували давати великі дози холестерину, підтримуючи його рівень у крові вище норми, але, проте, під впливом фулеренової води холестерин не «осаджувався» на стінках кровоносних судин, а виводився з організму, не приносячи йому ніякої шкоди.

Ефективність вживання фулеренової води при різних ускладненнях, що супроводжуються діабетичним патологіям була показана в спільних дослідженнях по експериментальному діабету з Евфратским Університетом (Туреччина) і Дніпропетровським Університетом. На тлі діабету розвиваються дисфункції й поразки внутрішніх органів, серцево-судинної та нервової системи. При ін'єкційному введенні фулеренової води і в разі її пиття, був відмічений позитивний ефект, що супроводжувався нормалізацією відповідних біохімічних показників.